Yaşım 19. 2 yıldır kilo alımım var ve kalp ağrım. son zamanlarda artan bir nefes daralması hissediyorum kan tahlili yaptırdım ?

Yaşım 19. 2 yıldır kilo alımım var ve kalp ağrım. son zamanlarda artan bir nefes daralması hissediyorum kan tahlili yaptırdım TSH:6,49 çıktı yürümeyi seven biriyim fakat az bir yol yürüsem bile kalbim ağrıyor. ޞžu bir kaç gündür boğazlarmın altında sadece sol tarafta hafif şişlik var ağrı yapıyor.

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Tiroid bezinizde hastalık olabilir.  İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurunuz. Kilo almanızın nedenlerinden biri de bu durum olabilir.