Yaşım 34 askerdeyken bir köntrolde kronik hepatıt b olduğumu öğrendim. Sonra bu hastalığı hiç dikkate almadım her gün içki içiyordum?

Slm yaşım 34 askerdeyken bir köntrolde kronik hepatıt b olduğumu öğrendim. Sonra bu hastalığı hiç dikkate almadım her gün içki içiyordum.. Benim anlamadığım 12 seneden beri içki içtiğim halde ve hepatit b olduğum halde nasıl karaciğere zararı olmadı?? Enzimler alt 30 ast 14 dna 5.966 çok teşekkürle

Tahlil.com Cevabı : Enzimler normal ama karaciğere hasar konusunda ultrason, karaciğer biyopsisi gibi tahliller daha ayrıntılı bilgi verecektir.ޞu aşamada doktorunuzun önerilerine uymanız en doğru yaklaşım olacaktır.