Yirmi gün önce yüz felci geçirdim ve prednol ilacı verildi yirmi gündür de kullanıyorum hala sorum prolaktin değerini kullandığım kortizon ilacı yükseltir mı?

 Yirmi gün önce yüz felci geçirdim ve prednol ilacı verildi yirmi gündür de kullanıyorum hala sorum prolaktin değerini kullandığım kortizon ilacı yükseltir mı ve bende guatr var ondan kaynaklı olabilir mı Teşekkürler şimdiden

Tahlil.com Cevabı : Yüz felci tedavisind ebu tür ilaçlar verilebilir. Ancak prolaktin yüksekliği ile direkt bir ilgisi olacağını düşünmüyoruz.Yine de endokrinoloji bölümüne başvurabilirsiniz.