Yorumlar mısınız? Glukoz:113 referans aralığı 70-110 mg*dl yazmakta trigliserid:289 refesans aralığı 50-150

Merhaba hocam babam 1962 doğumlu kan testi yaptırdığımızda glukoz:113 referans aralığı 70-110 mg*dl yazmakta trigliserid:289 refesans aralığı 50-150 TSH:2,681 vıtamin b12 304 yazmaktadır. akciğerinde büzüşme oldgunu söyledıler ne yapmamız gerekiyor tesekkürler.İyi aksamlar dilerim

Tahlil.com Cevabı : Akciğerde büzüşme ne demektir anlayamadık ancak bu konuda göğüs hastalıkları uzmanı takibini öneririz, kan şekeri yüksekliği açısından da endokrinoloji uzmanına başvurmanızı öneririz..