2010 da kronik ürtiker teşhisi konuldu. xyzal kullandım. bir süre sonra fayda etmemeye basladı. Doktorum ilaç değiştirdi. şimdi ise cetryn ve aerıus kullanıyoru

2010 da kronik ürtiker teşhisi konuldu. xyzal kullandım. bir süre sonra fayda etmemeye basladı. Doktorum ilaç değiştirdi. şimdi ise cetryn ve aerıus kullanıyorum ve o da etki etmemeye basladı. geceleri boğazım ve dilim şişiyor.Ne tavsiye edersiniz ,sizce york testi yaptırmalı mıyım?

Tahlil.com Cevabı :

Ürtiker nedeninin araştırılması için alerji testleri ve cilt testleri yapılması uygun olacaktır. York Test de, herhangi bir gıdaya karşı bir duyarlılığınız olup olmadığı ve bunun da geçmeyen ürtikerinize yol açan bir faktör olup olmadı konusunda fikir verecektir.