22 yaşında bir kızım. Bu aralar koltuk altı bezlerimde bir anormallik olduğunun farkındayım. Çok fazla terliyorum ve terim çok kötü kokuyor.

22 yaşında bir kızım. Bu aralar koltuk altı bezlerimde bir anormallik olduğunun farkındayım. Çok fazla terliyorum ve terim çok kötü kokuyor. Buna kimseyi inandıramıyorum ama benim yaşam kalitem düştü. Önceden kesinlikle böyle değildi. Beden temizliğime gereken önemi göstermeme rağmen, koltuk altımın sürekli terlemesi ve kokmasıyla baş edemiyorum. Bu durum son bir aydır böyle. Bundan önce kesinlikle böyle bir durumum yoktu. Bu durum normal midir?

Tahlil.com Cevabı : Tirotoksikoz, d vitamin eksikliği vb gibi durumlar terlemenin artmasına neden olabilir. Endokrinolojiye başvurmanız iyi olur.