8 yaşında bir kızım var koltuk altında ve genital bölgede kıllanmadan dolayı hormon testi yaptırdım,

8 yaşında bir kızım var koltuk altında ve genital bölgede kıllanmadan dolayı hormon testi yaptırdım, sadece 1 tahlilde DHEA-S Normal Değer 2,8-85,2 sonuç Değeri 99,31 ne anlama geliyor?

Tahlil.com Cevabı : Hafif bir yükseklik var,ancak tek başına bu sonuç fazla anlam ifade etmez.Diğer hormon testleriyle birlikte değerlendirilmesinde yarar var.Bir çocuk endokrin uzmanına danışabilirsiniz