3 ay önce kasıklarımda agrıyla doktora gıttım. Rahimde büyük bir yara oldugunu bir de kist olduğunu söyledi. 3 aydır iğne ilac tedavisi görüyorum.

3 ay önce kasıklarımda agrıyla doktora gıttım. Rahimde büyük bir yara oldugunu bir de kist olduğunu söyledi. 3 aydır iğne ilac tedavisi görüyorum. Kistin büyüklüğü 3 aydır 3.99 cm en ufak bir küçülme olmadı, bugün ca 125 test sonucumla doktora gittim, ca 125 değerim 21.9 cıktı. Doktorum kistimin rahim arkası kalın bagırsağın önünde ve mandalina büyüklüğün de olduğunu söyledı, Sürekli kasıklarımda adet olacak gıbı sancı cektıgımı soyleım ve tekrar doktorum ılaç verıp gonderdı. Yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : CA 125 değeriniz nomal bu konuda içiniz rahat olsun.Kistin tedavisi için ameliyata gerek olup olmadığı veya yapılacak girişim için buradan bir şey söylemek uygun olmaz.Gerekirse bir de mümkünde bir üniversite hastanesinin kadın doğum bölümüne başvurabilirsiniz.