Akut lenfedenit (boyundaki tüm lenf bezleri şişmiş durumda), gece terlemesi ve sürekli yorgunluk belirtileri sonrasında

Merhabalar. Akut lenfedenit (boyundaki tüm lenf bezleri şişmiş durumda), gece terlemesi ve sürekli yorgunluk belirtileri sonrasında kan testlerim istendi. Anormal değerler (parantez içi üst ya da alt limit değeri): CRP : 3,29 (0,8) , Sedim: 104 mm/saat, Yüksek MON% ve MCH ile düşük LCH ve LYMPH% değerleri görülmekte. Yorumlarsanız sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Sediimentasyon ve CRP yüksekliğinin aynı anda olması ilk olarak akla enfeksiyon olasılığını getiriyor.