ALT testi yaptırdım tahlil sonucum 42.00 U/L high diyor akşamları alkol almam buna sebep midir?

Merhaba,ALT testi yaptırdım ve bende ki testte 0-41 arası normal diyor. Benim tahlil sonucum 42.00 U/L High diyor.Akşamları iki kadeh içerim sebebi bu olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : ALT testiniz sınırın çok az üzerinde yüksek çıkmış.Çok yüksek değil değeriniz.Ancak aşırı içki almanız bu değeri ileriki süreçte daha yükseltebilir.

a******** :

raporda değer ALT 0-45 benimkisi 48 çıktı endişenecek bir durum var mı?

Cevap:

Hayır yok, ALT değerinizdeki çok hafif yükseklik kayda değer değil

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.