Annem 52 yaşında 54 kg 1.64 boy. Son 3 senede 5-6 kg zayıflama, kaş dökülmesi, yüzde tüy dökülmesi mevcut.

Sitenizdeki yorumları ve ilginizi gördükten sonra ben de soru sormak için üye oldum. Ben Diş hekimiyim. Annem 52 yaşında 54 kg 1.64 boy. Son 3 senede 5-6 kg zayıflama, kaş dökülmesi, yüzde tüy dökülmesi mevcut. Kolesterol yüksek, tokluk kan şekeri düşük(HBA1C normal), tansiyon düşük (85/65 zaman zaman daha düşük)Sol arka böbrek üstü yan bölgede elen gelen kitle- yağ bezesi ultrasonografi ile bakılmış ve bölgedeki anatomik yapılar normal olarak izlenmişSafra kesesi kese duvarında 5×4.5 mm boyutlarında polipAşırı şişkinlik ve gaz şikayeti20 senedir sağ bacakta şişlik(ödem şeklinde) dizaltı ve bilekte( son 10 senedir hiç geçmeyen halde ve zaman zaman sol bacakta da oluşmakta)Hergün ataklar şeklinde meydana gelen(genelde günde birkaç kez fiziksel aktivite sırasında ya da istirahat halinde de olabiliyor) rutin halsizlik , bitkinlik,aşırı terleme, bayılma hissi, zaman zaman bunlara eşlik eden çarpıntı, sol göğüs sıkışmasıTokluk kan şekeri düşük çıkıyor 75 mg/dlOsteoporoz şiddetli AP spine /pediatrik bölge L1-L4 BMD değeri 0,763 g/cm2 T-skoru -3,1 Z-skoru -2,7 Sol femur bölge boyun bmd değeri 0,718 g/cm2 T-skoru -2,1 Z-skoru -1,51 senedir sırayla fosamax ve fosavance kullanmaktadır. Düzenli b12 kullanıyor, her sene 5-6 ay demir hapı kullanıyor.Son yapılan kan tetkiklerinde belirgin sonuçlar :BUN 8.05 Referans 6-24 , CRP 0.03 referans 0-0.5, Kreatinin(serum) 0.38 Referans 0.5-0.9, Sodyum(serum) 136 referans 135-150, potasyum 4.84 referans 3.5-5.5, protein total 5.44 referans 6.6-8.7,MCH 26.3 referans 28-33, ferritin 4.6 referans 10-291 ng/dl ,kortizol 11.3 saat 09:30 referans 7-29, T3,T4,TSH değerleri normal sınırlarda diğer kan değerleri ve idrar sonuçları normal sınırlarda.Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle sitemize gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler doktor hanım. Annenizin sedimentasyon ve calcium değerleri normal, anlaşılan geniş bir tetkikten geçmiş.Safra kesesindeki poliplerin takibi bir genel cerrahi uzmanınca düzenli aralıklarla yapılmalı.belirtiğiniz sonuçlarda göze çarpan ve annenizin şikayetlerini açıklayan bir durum yok.Ancak ilave tahlillere gerek olabilir, size önerimiz tercihen bir üniversite hastanesinde endokrinoloji ve kardiyoloji bölümünde muayenelerine devam edilmesi.