Anneme 1 yıl arayla yaptırdığımız testle bakarmısınız endişelenecek durum söz konusu mudur?

Merhaba annem 2011 yılında tesadüfen yaptırdığı testlerde hbsag(+), anti hbs<3.1 çıktı,2012 aralık ayında yaptırdıgımız test sonucuda hbsag 86.1983 pozitif,Anti HBcIgM 0.07 negatif ,Anti HBe 0.02 pozitif ,hbv-dna 3210 ,ALT 31,AST 27şeklinde yazıyor.Annem 56 yaşında,sonuçları yorumlayabilir misiniz?endişelenecek bir durum söz konusu mudur?şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Tahlil.com Cevabı : Anneniz Hepatit B virusu enfeksiyonu geçirmiş..Taşıyıcı olarak değerlendirilebilir.