Anti HIV 1+2 elisa testi yaptırdım.Sonuç negatif çıktı.Korunmasız cinsel ilişki yaşamıştım.

35 yaşında erkeğim.ŞÜpheli (korunmasız) bir iliskiden 4 ay sonra ELISA (anti HIV 1+2) testini yaptirdim. Sonuc (-) negatif 0.39 çıktı.Bu sonuc tam olarak ne anlama gelmektedir? Ileriki donemde testi tekrarlamam gerekir mi?

Tahlil.com Cevabı : HIV enfeksiyonu yönünden ELİSA yöntemiyle test yaptırmışsınız.Sonucun negatif olması hastalığa yakalanmadığınızı gösteriyor.Bir daha korunmasız ilişki kurmamak kaydıyla ileriki dönemlerde aynı nedenle testin tekrarlanmasına gerek yok.