Anti-Hiv Testi

Merhabalar, şüpheli ilişkimden 32 gün sonra anti hiv ve anti hiv 1/2 p24 isimli testleri yaptırdım. Her ikiside negatif çıktı. 32 . Günde yapilan testlerim kesin bir sonuç veriri mi? Vücudumda sivilce benzeri kırmızı lekeler çıktı. Hiv belirtisi olabileceği yazıyor. İnanılmaz stres ve kaygı bozukluğu yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. HIV 1/2 p24 testini uygun zamanda yaptırmışınız. Bu test erken HIV tanısında son derece başarılıdır ve sizde de negatif çıkmış. Bu gayet olumlu. Endişe etmenize gerek bulunmuyor.
Vücutta sivilce benzeri kırmızı lekeler direkt bir HIV enfeksiyonu belirtisi değildir ve HIV yönünden bilgi vermez. Ancak HIV antikor testini biraz erken yaptırmışsınız.
Bu durumda bir daha HIV 1/2 p24 testi yaptırmanıza gerek bulunmuyor.
Ancak kafanızın tamamen rahat olması için son olarak ilişkiden 3 ay sonra Anti HIV ( HIV antikor) testini bir kere daha yaptırabilirsiniz.
Şu an için endişe etmenizi gerektiren bir durum yok, lütfen 3. aya kadar da bir daha test yaptırmayın. Boş yere para ve vakit harcamayın. 3. ay sonrası test sonucunuz da büyük olasılıkla negatif çıkacaktır.
Stres ve kaygı bozukluğu yaşamanızı gerektiren bir durum kesinlikle yok. Rahat olun.