Barsağımda amipli kist vardı. Dışkıda gizli kan araması pozitif çıktı.Bu ne anlama geliyor?

Barsağımda amipli kist vardı. Dışkıda gizli kan araması pozitif çıktı.Uzun süredir ishaldim bu şikayetle doktora gitmiştim. Dışkıda gizli kan bulunması ne demek ? Amipli kistlerden kaynaklı olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Dşkıda gizli kan bulunması,gözle görülmeyen ve muhtemelen mide barsak sisteminden gelen bir kanamayı düşündürrü.Amip de buna etekn olabilir,bir gastroenteroloji uzmanına da danışmanızda yarar var