Beta hcg değerim. 184.76 iki gün sonra tekrardan yaptırdım 268.74 çıktı bu artış sağlıklı bir gebelik sayılır mı iki ay önce kürtaj oldum aynı şeyleri yaşamakta

Beta hcg değerim. 184.76 iki gün sonra tekrardan yaptırdım 268.74 çıktı bu artış sağlıklı bir gebelik sayılır mı iki ay önce kürtaj oldum aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum son adet tarihim 25 Temmuz kan değerime ve adet tarihime göre kaç haftalık hamileyim?

Tahlil.com Cevabı :

Yazmış olduğunuz  son bhcg değerine göre tahmini olarak 4 haftalık hamile olduğunuz söylenebilir.Ancak gebeliğin varlığını ve sağlıklı bir gebelik olup olmadığını belirleyecek olan durum ultrason muayenesinde kesenin görülmesi ile mümkündür.Normal bir gebelikte bhcg değerinin hızla artışı beklenir. Bunu takip etmek için de  test tekrarları  yapılabilir

Gebelik haftanızı hesaplamak için sitemizde bulunan gebematiği kullanabilirsiniz.