Bir eşcinsel ilişkim oldu.HIV (AİDS) şüphesi için test yaptırmak istiyorum.Hangi testi ne zaman yaptırmalıyım?

Benim bir eşcinsel ile ilişkim oldu. Böyle birşey yaptığıma çok pişmanım.Her 3 ay da bir sağlık kontrolünden geçiyormış. Biz birlikte olmadan 2 hafta önce kontrol yapılmış. Ben HIV enfeksiyonu kapmaktan korkuyorum. O bende hastalık yok diyor. Bu ilişkinin ardından 2 hafta geçti ve bende hiç bir HIV enfeksiyonu belirtisi yok acaba HIV enfeksiyonunu kaptığımı nereden öğrenebilirim?

Tahlil.com Cevabı : Eğer herhenhi bir korunma yöntemi uygulamadıysanız gerçekten risk altındasınız.Artık olan olmuş,şimdi serin kanlı olarak gerekli tahlilleri yaptırmalısınız.ELİSA testi ile HIV enfeksiyonuna yakalanıp yakalanmadığınıızn anlaşılması için ,ilişki sonrası 3 ay sonra test yapılması ideal olandır.Ancak eğer çok endişeli iseniz biraz daha pahalı vir test olan HIV PCR testi yaptırabilirsiniz.İlişkiden sonra 2 hafta geçtiğini belirtiyorsunuz.HIV PCR testi bu süreçte size bilgi verecektir.