CA- 125 testi yüksekliği hangi durumlarda olur? CA 125 normal değerleri ne olmalıdır?

Tahlil.com Cevabı : CA 125 testi yüksekliği, kadınlarda yumurtalık kanseri, endometriozis,fibromatozis, pelvik inflamatuar hastalık, pankreatit,peritonit, gebelik durumlarında görülmektedir.CA 125 normal değerleri:35 U/mL ve altı değerler normal olarak kabul edilmektedir.