Domuz gribi belirtileri nedir.Kan sayımı yaptırdım.WBC 14 çıktı.?

Tahlil.com Cevabı : Domuz gribinin belirtileri,ateş(Genelde 38 derece ve üstü), öksürük, baş ve/veya boğaz ağrısı,burun akıntısı,eklem ağıları,vücudun genelinde ağrı,halsizlik,yorgunluk ve titreme olarak söylenebilir.Ayrıca mevsimsel gripten biraz farklı olarak mide ve barsak organlarını tutan ve kendini kusma ve ishal gibi şikayetlerle gösteren belirtiler de bildirilmiştir.Bu belirtiler varsa bir doktora muayene olabilirsiniz.Doktor gerekli görürse domuz gribi testi isteyecektir.WBC değerinizin yüksek çıkması ise ilk aşamada domuz gribini düşündüren bir bulgu değildir.Daha çok bakteriyel enfeksiyonlarda yükselen bir tahlildir