Elisa sonucumda anti cmv ıgg 113,3 çıktı. ref. aralığı 0-15 benim ki pozitif gözüküyor.

5 haftalık gebeyim. Elisa sonucumda anti cmv ıgg 113,3 çıktı. ref. aralığı 0-15 benim ki pozitif gözüküyor. Ama teste ıgm diye birşey yazmıyor. virüs var mi yok mu şuan bilmiyorum.

Tahlil.com Cevabı : CMV IGG pozitigliği olağan bir durumdur, neredeyse her 10 bayanın 9 unda bulunur.CMV IG M pozitifliği yoksa sorun yoktur.