Sperm tahlilimde bol lökosit çıkıyor.Spermde lökosit olmasının çocuk olması ile ilgisi var mıdır?

Tahlil.com Cevabı : Sperm tahlilinde lökositden çok toplam sperm sayısı, sperm şekli, sperm hareketliliği gibi kriterler çocuk olup olmamasında etkilidir.Lökosit olup olmamasının direkt bir ilgisi yoktur.Lökosit enfeksiyon durumlarında olabilir spermde.Bir üroloji uzmanına başvur, gerek görürse ilave testler isteyecektir.