:Eritrosıt H 5.4,hematokrit H 46.5,mchc L 32.9 B12 vitamini H 906.6 ne demek oluyor?

Eritrosıt H 5.4,hematokrit H 46.5,mchc L 32.9 B12 vitamini H 906.6 ne demek oluyor?

Tahlil.com Cevabı : Tahlillerin yanında H harfi olması sonucun normalden yüksek olduğunu belirtir.H harfi,yüksek anlamına gelen High kelimesinin ilk harfidir.Eritrosit ve hematokrit değerleriniz yüksek ama ciddi bir yükseklik olduğunu düşünmüyorum.B 12 Vitamini testi için de aynı şey geçerli.15 gün sonra testi tekrarlatabilirsiniz.