Gebelik testi kinci çizgi silik çıktı aynı gün kan verdim 31 idi sonucum 2 Hazirandaki beta sonucunda 65 çıktı.3 Haziranda bir anda bel ve kasık ağrım başladı v

En son 30 Nisanda adet oldum ve 28 günde bir adet görüyorum.31 Mayısta test yaptım ikinci çizgi silik çıktı aynı gün kan verdim 31 idi sonucum 2 Hazirandaki beta sonucunda 65 çıktı.3 Haziranda bir anda bel ve kasık ağrım başladı ve kahverengi lekelenme şeklinde kanamam oldu.Bugünde bir iki damla devam etti.Geç döllenme olup yerleşme kanaması yaşamış olabilir miyim ?Geçen sene dış gebelik geçirdim.

Tahlil.com Cevabı :

Test sonucu henüz yeni bir gebelik olduğunu gösteriyor. Ancak yaşamış olduğunuz kanamanın nedeni  doktor muayenesi ve bhcg tekrarı ile ne olduğu anlaşılabilir. Bu yüzden ihmal etmeyerek bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var. Doktora başvuracağınız süreçte de bolca istirahat edin ve sakıncalı hareketlerden kaçının . Kabızlık sorununuz var ise ıkınmaktan kaçının ve bolca su ve sıvı gıdalar tüketmeye özen gösterin. Ikınmak kanamayı artıracağı için düşük riski oluşturabilir.