Hepatit ve AİDS benzer özellikler gösteriyor diye biliyorum.

Böyle faydalı bir site için çok teşekkür ederim.Hepatit ve AİDS benzer özellikler gösteriyor diye biliyorum. Araştırdım ama yanlışım var ise düzeltin lütfen.HIV sonucu hepatit için de bir gösterge olabilir mi yoksa onun için ayrı bir test mi yaptırmam gerekiyor. Evet ise testin adı nedir?

Tahlil.com Cevabı : Her ikisi de bir virus enfeksiyonu ve bulaş yoları genel olarak aynı.Ancak testleri tamamen farklı, yani her iki etken için de ayrı ayrı test yapılmalı.Hıv sonucu hepatit için asla bir gösterge olamaz.