Kanı yutmakla AİDS bulaşır mı?

Merhaba, geçen ay pastaneden yaş pasta aldım. Pastayı yerken plastik hazır çatal kullandım. Çatalın üst dip kısmında kan gördüm. uç kısmında değil. hemen aynada ağzımı kontrol ettim bir çatlamamı var diye. göremedim. pastanın içine baktım kan gibi bir şey yoktu. ama şüphe düştü içime. velevki bu kan ise ve birisi pasta olsun veya başka bir yiyeceğe kan bulaştırdı ise bu kanı yutmakla veya yediğin yiyecekle birlikte yemekle aids hastalığı bulaşırmı. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle HIV ve AİDS hakkında bilgi sahibi olmadığınız anlaşılıyor.Aşağıda size verilen bağlantıda başka hiç bir sitede bulamayacağınız bu konuya dair bir çok detaylı yazı bulunmakta.Ağızdan alınan kanla bu hastalık bu şekilde bulaşmaz.Kaldı ki, kan bile olduğundan emin olamayız belirtiğiniz maddeniz.Diyelim ki kan, HIV taşıdığını nereden anladınız.Bu tür gereksiz ayrıntılarla kafanızı yoracağınıza aşağıdaki bilgileri okuyun.HIV ve AİDS hakkında Tahlil.com da yayınlanan yazılar.