Kollestrol: 205,Trigliserid:650 çıkmış.

Kollestrol: 205,Trigleserid:650,ALANİN: 74,ASPARTAT :60,HDL kollestrol 31,45, çıkmış?

Tahlil.com Cevabı : Trigliserit değeriniz oldukça yüksek.Alanin ve aspartat ise karaciğer testleri.İkisi de yüksek.Kolesterol ise yükselme eğiliminde.Sanırım karaciğer yağlanması tarzı bulgularınız var.Karaciğeri de içine alacak şekilde ultrason çektirmeniz ve diyetisyen kontrolünde diyet yapmanızı öneriyorum.