Mart 2005′de Kalp Krizi geçirdim. 2 tane stent takıldı.

Mart 2005′de Kalp Krizi geçirdim. 2 tane stent takıldı. Plavix 75 mg. kullanmaktayım. Bugün yaptırdığım tam kan sayımı sonucu PLT : 127 çıktı. HCT : 37,8 11 Aydır kırmızı et ve beyaz et yemiyorum. (Doktorumun tavsiyesi). Diğer değerlerim normal görünüyor. PLT düşüklüğü Plavix kullanımına bağlı olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : PLT değerinizde ciddi bir düşüklük yok.İlaca dair etkisini ise tedavinizi planlayan doktora sormalısınız.