Merhabalar ben Nursel Su. Eşimde hebatit b taşıyıcı hastalık var .Daha önceden kontrol yaptırdık.Tekrar kontrole gideceğiz hamile olduğumu düşünüyorum .Tekrar h

Merhabalar ben Nursel Su. Eşimde hebatit b taşıyıcı hastalık var .Daha önceden kontrol yaptırdık.Tekrar kontrole gideceğiz hamile olduğumu düşünüyorum .Tekrar hepatit hastalığı için kontrol kan testi yaptıracağız ikimiz için de.Bu testte hamilelik belirtisi çıkar mı ,yoksa hamilelik için ayrı bir test mi yaptırmamız gerekiyor Doktora hangi testi yaptıracağız diye bilgi vermeliyiz.

Tahlil.com Cevabı : Gebelik şüpheniz olduğunu belirtmez iseniz gebelik testi bakılmaz.Gebelik testi hepatit testinden ayrı olarak bakılır.Bu da bhcg olarak adlandırılır.Ancak sizin kanda gebelik testi de yaptırmak istiyorum demeniz yeterli olacaktır çünkü kanda yapılan gebelik testi tektir.Bir kez kan vererek iki tahlili de yaptırabilirsiniz bu şekilde.