Merhabalar benim testosteron seviyem 945.68 ng/dl çıktı.referans aralığına baktıgımda ise 13-74 yazıyor ve durum kısmında ''H'' yazıyor.

 Merhabalar benim testosteron seviyem 945.68 ng/dl çıktı.referans aralığına baktıgımda ise 13-74 yazıyor ve durum kısmında ''H'' yazıyor.Bunu yorumlayabilir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Testesteron değeriniz yüksek çıkmış. H yazması da İngilizce high yani yüksek kelimesi anlamına gelmektedir.Cinsiyet  ve yaş bilgisi vermemişsiniz.Sitemizde konuya dair yazıları arama motorumuzu kullanarak araştırabilirsiniz.