Monosit yüksekliği çıktı.Monosit % 15 çıktı.Monosit yüksekliği hangi durumlarda olur?

Hemogram tahlilimde Monosit yüksekliği çıktı.Monosit % 15 çıktı.Monosit yüksekliği hangi durumlarda olur?

Tahlil.com Cevabı : Bir kan sayım parametresi olan Monosit yüzde değerin % 12 ve üstü olması yüksek olduğunu gösterir.
Monosit yüzdesi çeşitli durumlarda yüksek çıkar.Bazı bakteriyel enfeksiyonlarda,akut enfeksiyonlar sonrası iyileşme dönemlerinde, bazı kan hastalıklarında,bazı ateşli hastalıklarda yüksek çıkabilir.
Monosit ve monosit yüksekliği hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazımızı da okuyabilirsiniz.
Monosit Nedir? Monosit Yüksekliği