Servikal smear testi yaptırdım.Sonucum:bakteriyel popülasyon,nonneoplastik bulgular,inflamasyona reaktif hücresel değişiklikler,papanicalau class ıı çıktı.

Tahlil.com Cevabı : Tahlil sonucunuz Patoloji Uzmanı Dr. Özlem Bozkurt tarafından yorumlanmıştır.Servikal smear testinizde korkulacak bir şey yok.İltihaba bağlı bulgular mevcut.Gerekirse bir kadın doğum uzmanı enfeksiyon yönünden tedavinizi yapabilir.