Soru: WBC tahlili ne demektir.6 yaşındaki kızıma yapılan kan tahlilinde wbc testi 18 çıktı.normal değerin üstünde olduğunu söylediler.

Tahlil.com Cevabı : WBC tahlili kan sayımı sırasında çalışılan test parametrelerinden biridir.WBC nin anlamı İngilizce, 'White Blood Cell ' in ilk harfleriniz kısaltmasından oluşan beyaz kan hücreleri yani akyuvarlardır.WBC testinin yüksek olması çocuğunuzun muhtemelen bir bakteriyel enfeksiyon geçirmekte olduğunu göstermektedir.Çocuk hastalıkları doktoru çocuğunuzun tedavisini düzenleyecektir.