Soru:İdrar tahlilimde mikroskopi sonucunda 10-15 lökosit ve 50-60 eritrosit görüldü.

İdrar tahlilimde mikroskopi sonucunda 10-15 lökosit ve 50-60 eritrosit görüldü.İdrar yaparken yanma ve sıkıntı yaşamaktayım.28 yaşında bayanım.Hastalığım idrar yolu enfeksiyonu mudur,yoksa böbreklerimde taş olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Muhtemelen idrar yollarınızda taş var ayrıca idrar yolu enfeksiyonu yönünden de tahlil yapılmalı.Radyolojik tahliller (Ultrason ,IVP,Direkt Grafi) ve İdrar Kültürü çok daha ayrıntılı bilgi verecektir.Geçmiş olsun.