Şüpheli cinsel ilişkiden 7 ay sonra ELİSA testi yapıldı.

Şüpheli cinsel ilişki üzerinden 7 aydan daha uzun bi zaman geçti. bi kaç kere gece terlemem ve 1 aydır ishalim var Ve geçen hafta düzen lab. elisa testi oldum sonuç negatif 0.13 çıktı. artık rahatlamalımıyım hocam evliyim çocuk yapmak istiyorum lütfen akıl verin teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : ELİSA testi genel bir terimdir. Eğer negatif diye belirtiğiniz Elisa yöntemi ile yapılan HIV testi ise,HIV yönünden korkulacak bir durum olmadığını söyleyebiliriz.Ayrıca ishal, bir çok nedene bağlı olabildiği gibi ancak çok ileri evrede AİDS in bir belirtisidir.HIV ve ELİSA testi arasındaki fark için ise aşağıdaki yazımızı okumanızı öneriyoruz.HIV ve ELİSA testi arasındaki fark nedir?