Şüpheli ilişkiden 5 gün sonra yaptırdığım testin sonucu HIV 1/2 0,14 index, 38 gun sonra yaptırdığım testin sonucu HIV 1/2 0,24 index?

Merhaba; Şüpheli ilişkiden 5 gün sonra yaptırdığım testin sonucu HIV 1/2 0,14 index, 38 gun sonra yaptırdığım testin sonucu HIV 1/2 0,24 index. Sonucları nasıl yorumlamalıyım? bır yukselıs var bu anlamlı mıdır? bir daha elisa testi yaptırmam gerekir mi?Teşekkürler...

Tahlil.com Cevabı : Allah aşkına kime danışarak 5 gün sonra test yaptırıyorsunuz şüpheli ilişkiden sonra.Başta bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına danışsanız, gereksiz yere bu testleri alakasız zamanlarda yaptırmayacaksınız.Kafanıza göre test yaptırmayın, yaptırdığınız testlerin içeriği de önemli.Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurun, bu konuda sitemizde yazılmış yazıları da okuyun