Tahlil sonuçlarım, demir 35, demir bağlama kapasitesi 268, ferritin 10.7...

Tahlil sonuçlarım, demir 35, demir bağlama kapasitesi 268, ferritin 10.7, hgb 12.4 acaba demir eksikliğim var mı ilaçla tedavi gerekli mi ?

Tahlil.com Cevabı : Demir,ferritin ve hemoglobin değerleriniz düşük.Bunlar hafif de olsa demir eksikliği anemisi bulguları.İlaç kullanmalısınız