Talasemi hastasıyım trombosit(plt) çok yüksek çıkmış.787000.Ne yapmam lazım. hgb da 6.1 wbc de 15.3 çıktı.

Tahlil.com Cevabı : Talasemi hastalarında hemoglobin yapımında yetersizlik olur.Bu nedenle hgb değerinizin düşük çıkması talasemi hastalarında görülen bir bulgudur.Trombosit yüksekliği de anemi nedeniyle olabilir.WBC değeriniz yani kanda lökositleriniz yüksek.Bu durumda öncelikle bakteriyel kökenli olmak üzere bir enfeksiyon olasılığı da göz ardı edilmemeli.Hematoloji uzmanı size çok daha detaylı ve tanısal bilgiler verecektir.