Vitamin B12 değerim yüksek.Vitamin B 12 yüksekliği hangi durumlarda olur?

Tahlil.com Cevabı : Vitamin B 12 yüksekliği aşağıda belirtilen durumlarda görülebilir.Kronik böbrek yetmezliği, konjenital kalp yetmezliği, diabetes mellitus, AML, KML, lökositoz, polistemia vera, karaciğer hastalıkları ve protein malnutrisyonunda serum Vit B12 düzeyi yüksek çıkmaktadır.