Yardımcı olun lütfen: Hocam öncelikle kolay gelsin…

Yardımcı olun lütfen:Hocam öncelikle kolay gelsin…vücudumda bazen herhangi bir çarpma olmadan morluklar oluşuyor...galiba bir yerdeki morluk geçince diğer bir yerde çıkıyor...iki üç günde geçiyor...özellikle bacaklarda oluyor...yalnız bu morluklar eskiden de vardı diye hatırlıyorum...zaten çok dikkat etmeyince belli olmuyor...arada bir baş dönmesi de yaşıyorum,bu sırada halsizlik ve mide bulantısı da oluyor(mide rahatsızlığım var)...ama bu baş dönmesi yıllardır var...bir de ellerde ve ayaklarda özellikle strese girince titreme-yanma oluyor...sol elimin iki parmağında bazen gece uyuşma olduğunu farkediyorum...koagülasyon değerleri bozuk çıkınca hematoloji uzmanı beni daha ayrıntılı bir araştırma için fakülteye sevk etti. açıkçası endişelendim de.merak ettiğim bu değerler bozuk çıkmış...hangi hastalıklar olabilir?nasıl bir durumla karşı karşıya olabilirim? beni aydınlatırsanız çok memnun olurum...şimdiden teşekkür edrim..biyokimya: glukoz:80kreatinin:1,24t.protein:6,9albumin:4,6alt:23ast:23t.billurbin:0,63d.billurbin:0,17ldh:3ferritin:39,46vitaminB: 157,2(düşük çıkmış)elisa testlerinde bir sorun yok.wBC,NE%,LY%,MO%,EO%,BA%,NE#,LY#,MO#,EO#, BA#, RBC,HGB,HCT,MCV,MCH,MCHC,RDW-CV,PLT,MPV değerleri normal.periferik yayma:notrofil:60lenfosit:36monosit:4E=NNT= NORMAL yazıyorasıl sorunlu olan galiba bu değerler(koagülasyon):APTT.2: 43.95(yüksek çıkmış)FİBRİNOJEN: 207,76(normal çıkmış)PT:21,01(yüksek çıkmış)PTZ%: 44,37(eksik çıkmış)İNR:1,56(yüksek çıkmış)

Tahlil.com Cevabı : Pıhtılaşma sistemiyle ilgili olan testlerinizde problem var.Pıhtılaşmayı sağlayan bazı föktörlerin eksikliğinde,karaciğer bozukluklarında,k vitamini eksikliğinde bu durum olabilir.Bir Hematoloji uzmanı tarafından değerlendirilmelisiniz.Vit B diye yazdığınız test ise muhtemelen Vitamin B 12 olmalı.Bunun eksikliği yönünde ise B vitamini içeren ilaçlar kullanılmakta.

c*********** :

Yumurtlama donemimin 3. Gunu. Esimle üc gum boyunca iliskiye girdik. Nu donemde hamile kalsam belirtileri ne zaman belli olur. Yardimci olurmusunuz..

Cevap:

Bu kişiden kişiye değişir. Bazı kişilerde belirtiler olmayabilir.. Adet gecikmesi olur ise gebelik testi yapmanızı öneririz..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.