Sezeryandan Sonra Neden Gaz Olur?

22.06.2017 11:43 | Güncelleme: 03.02.2020 01:09
Sezeryan; herhengi bir sağlık sorunu karşılığında bebeğin cerrahi operasyonla dünyaya getirilmesi işlemidir.
Sezeryandan Sonra Neden Gaz Olur?
A

Sezeryan; herhengi bir sağlık sorunu karşılığında bebeğin cerrahi operasyonla dünyaya getirilmesi işlemidir.

Sezeryan yapıldıktan sonra; doktorlar, annenin gazını çıkarmasını beklerler. Gaz çıkarmadığı sürece taburcu olmak söz konusu olmamaktadır.

Sezeryan işleminde; kişinin bağırsakları dışarı çıkarılır. Bebek alındıktan sonra tekrar yerleştirilir. Bu esnada bağırsakların içine hava dolar ve bu gaz olarak cereyan eder.

Bağırsakları yerine yerleştirirken dolaşması ihtimaline karşı hastanın gaz çıkarması beklenir. Bağırsaklar dolaşırsa; gaz çıkışı olmaz ve tekrar ufak bir operasyon yapılarak bağırsaklar düzeltilir. Bu sebeple hastanın gaz çıkarması beklenir. Gaz çıkaran kişinin bağırsakları normaldir, düğümlenme olmamıştır, hasta taburcu edilebilir.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Erken Menopoz Belirtileri Nelerdir?
Menopoz; kadının adetten kesilmesidir. Bazı kadınlar normalden farklı olarak menopoza erken girer.Erken menopozun belirtileri de bunun tanısında oldukça işe yaramaktadır.
Zona Hastalığına Dair Bilinmesi Gerekenler
Zona hastalığı dünya ve ülkemizde oldukça yaygın görülmektedir. Cildiye doktorları ve enfeksiyon hastalıkları doktorları tarafından takip ve tedavi edilmektedir.
Sirenomelia (Denizkızı Sendromu) Nedir?
Sirenomelia, dünya genelinde oldukça nadir olarak görülen bir durumdur. Deniz kızı sendromu olarak da bilinir.
Karbonmonoksit Zehirlenmesi Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Karbonmonoksit gazı günlük hayatta bir çok alanda karşımıza çıkabilir. Günlük hayatta sıklıkla karşılaştığımız karbonmonoksit zehirlenmesinin ne olduğu, zehirlenme belirtileri…
Pankreas Nedir? Pankreas Kanserinin Belirtileri Nelerdir?
Pankreas vücudumuzda karınımızın en arka bölümünde yerleşmiş, yaklaşık onbeş cm uzunluğun-da, mide, oniki parmak barsağı ve kalın barsakla ön yüzü tümüyle…
Dış Gebelik Nedir? Dış Gebelik Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi
Bu makalemizden dış gebeliğin ne olduğunu, nasıl geliştiğini, dış gebeliğin nedenlerini ve belirtilerini ve risklerinin neler olduğunun yanı sıra nasıl tedavi edilmesi gerektiğini ve sizin neler yapmanız…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com