Toxoplasma Yüksek Avidite Nasıl Yorumlanmalıdır?

12.01.2017 09:01 | Güncelleme: 01.10.2018 10:30
Toxoplasma yüksek avidite değerleri 3 aydan önce uzun süre önce geçirilmiş primer enfeksiyonun göstergesidir.
Toxoplasma Yüksek Avidite Nasıl Yorumlanmalıdır?
A

3 aydan önce uzun süre önce geçirilmiş primer enfeksiyonun göstergesidir. Toxoplasma enfeksiyonunun reaktivasyon ve reenfeksiyon olasılığı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Ferritin Testi Nedir?
Ferritin testi, kanda var olan ferritin miktarını ölçmeye yarayan bir tahlil yöntemidir.Ferritin testi insan vücudundaki demir depolarının dolu olup olmadığını anlamak ve anemi özellikle…
HIV Tanısında p24 Antikor Testi Nedir?
P 24 Antikor testi HIV testinin erken tanısı için yapılır.Bu test ELİSA yöntemiyle çalışılan bir kan tahlilidir.Damardan alınan kan örneği analiz edilerek yapılır.
D- Dimer Testi
D-Dimer testi bir hematoloji testi olup hematoloji laboratuvarlarında yapılmaktadır.D-Dimer testi damardan alınan kan örneğinin çalışılmasıyla analiz edilmektedir.
Kandaki Üre Oranının Yükselmesinin Sebepleri ve Belirtileri
Kanda üre testi yüksekliği çeşitli sebeplerle ortaya çıkan böbrek yetmezliğinin son döneminde meydana gelir.Kanda üre yükselmesinin belirtileri ve sevepleri…
Allerji Testi Nedir?
Allerji testini yaptırmaktaki amaç allerjilerin taramasını yapmak; bazen immünterapinin(duyarsızlaştırma) etkinliğini izlemektir.Çeşitli alerji testleri klinik tanıda kullanılmaktadır.
Nefrotik Sendromunu Teşhisi Nasıl Koyulur?
Bu hastalık, böbreklerin glomerül bazal membranlarının hasar görmesi sonucu oluşur.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com