1 gün öncesinden kalan pilav oda sıcaklığında 6 saat kadar kalır ise ısıtılmadan yenince bozulur mu? İçinde et suyu da vardı fakat tadı güzeldi

Merhabalar. 1 gün öncesinden kalan pilav oda sıcaklığında 6 saat kadar kalır ise ısıtılmadan yenince bozulur mu? İçinde et suyu da vardı fakat tadı güzeldi akşam da buzdolabindaydi oda sıcaklığı süresi ogleden aksama kadar. Bir zehirlenme yapar mı? Isıtılınca zehirler diye ısıtılmadı yine de olur mu bir şey?

Tahlil.com Cevabı : Bekleyen pilav besin zehirlenmesi yapabilir.Özellikle de yaz aylarında oda ısısında bekleyen pilav.
Besin zehirlenmeleri ile ilgili aşağıda linkte belirtilen yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Besin zehirlenmeleri nedir, belirti ve tedavileri