1 hafta önce eşimle korunmasız ilişkiye girdi.2 gün önce regl olmam gerekiyordu fakat olmadım. Gebelik ihtimali var mıdır? Test yaptırsam bu kadar kısa sürede

24 Ekim'de eşimle korunmasız ilişkiye girdim. 29 Ekim tarihinde regl olmam gerekiyordu fakat olmadım. Gebelik ihtimali var mıdır? Test yaptırsam bu kadar kısa sürede belli olur mu?

Tahlil.com Cevabı : Korunmasız ilişkilerde gebelik riski yüksektir.İlişki sonrasında beklenen adet tarihinde gecikme olması bir gebelik bulgusudur ve durumda gebelik testi yaptırabilirsiniz.Ancak test sonucunuz negatif çıksa bile bir sonraki beklenen  adet tarihinde den gecikme yaşanırsa testi tekrarlamanızda fayda var.

Çıkan sonuca göre gebelik hesaplaması için sitemizde bulunan gebematiği kullanabilirsiniz.