1 haftalık gebelikte Beta HCG değeri kaç olmalıdır?

Hamilelikten şüpheleniyorum. Beta HCG testi yaptırdım sonucu bekliyorum. Henüz yeni bir hamilelik olacak. Eğer hamile ise 1 haftalık gebelikte Beta HCG değeri kaç olmalıdır?

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle size şu bilgiyi verelim. 1 haftalık bir hamilelik henüz daha çok yeni olduğundan Beta HCG testi ile hamilelik tanısı koymak pek mümkün olmayabilir. Hamilelik tanısı için Beta HCG testinin pozitif olması için Beta HCG değerinin 6 mlU/ml ve üstü değerler olması gerekir. 5 mlU/ml  ve altı değerler ise hamilelik olmadığını belirtmektedir.
Bizim önerimiz eğer bir hamilelik şüpheniz var ise beklenen adet tarihiniz geciktiğinde kanda Beta HCG testi yaptırmanız. Çıkan sonuç 6 mlU/ml ve üstü çıktığında hamilelik yönünde bilgi verecektir.

Konuya dair detaylı makalemizi okuyabilir veya Gebematik uygulamamızı kullanarak online olarak Beta HCG değerinize göre hamilelik haftasını hesaplayabilirsiniz.