1 yaşındaki kızımın TSH değeri 10,01 çıktı.

. iki kızım var ve ikiside troid bezi için devamlı olarak endokrin bölümünde tedavi görmekteler. son almıs olduğumuz kan tahlileri sonucuna göre 1 yaşındaki kızımda TSH (H) 10.01 T4 ise 1.13 çıktı 5 yaşındaki kızımda ise TSH 3,68 T4 ise 1.48 olarak çıktı herhangi önemli bir risk varmıdır ne yapmalıyız hastaneden sıra alamadığımız için doktoruna sonucları gösteremedik.

Tahlil.com Cevabı : Bir yaşındaki kızınız TSH değeri oldukça yüksek, vakit geçirmeden bir çocuk endokrinolojisi uzmanına başvurun.Hipotiroidisi olabilir, bu da çocuğunuzun sağlığıı için önemli bir sorun