1 yıl kadar önce sigarayı bıraktıktan sonra aşırı kilo alma problemim vardı?

1 yıl kadar önce sigarayı bıraktıktan sonra aşırı kilo alma problemim vardı. Kan testi değerlerine göre matofin denen ilaca başladım. Kan değerlerim: Glukoz: 94, HOMA-IR indeksi: 3,2, İnsülin: 13,77. İlaç kullanmamı gerektiriyor mu? Durumumu değerlendirebilir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Homa testi yüksek çıkmış bu insülin direncibulgusu olabilirTedavi konusunda ise kararı doktorunuz vermelidir