10 yaşındaki oğlumuzun perferik yaymasında %16 atipik lenfosit görüldü

10 yaşındaki oğlumuzun perferik yaymasında %16 atipik lenfosit görüldü..EBV yok, Parvovirüs geçirmiş.. çocuk hemoyoloğu Kan sayımı normal dedi. Boyun ve iç organların ultrasonu akciğer filmi normal. Doktorumuz bu durumun virüs kaynaklı olduğunu ve bir ay sonra tahlilleri tekrarlanmamızı söyledi.. çocukta her hangi bir rahatsızlık yok buna rağmen % 16 atipik hücre olurmu.

Tahlil.com Cevabı : Merhaba, öncelikle içiniz rahat olsun.% 16 atipik lenfositoz kayda değer bir yükseklik değildir.Bu oran %40 larda, % 50 lerde olsa ckayda değer olabilir.
Zaten çocuk hematoloji doktoru da gereken açıklamayı yapmış.
Kendisinin de önerdiği gibi gerek görülür ise 1 ay sonra tahliller tekrarlanabilir.