11 haftalık hamileyim doktorum ca 125 testi yaptırdı sol yumurtalığımda kist olduğunu ve kistin pek iyi görünmediğini söyledi.

  11 haftalık hamileyim doktorum ca 125 testi yaptırdı sol yumurtalığımda kist olduğunu ve kistin pek iyi görünmediğini söyledi.ca 125 testim 315 çıktı .farklı bir günde aynı testi tekrar yaptırdım 250 çıktı doktorumun söylediği şey beni korkuttu ne yapmam gerekiyor

Tahlil.com Cevabı : Tek başına CA 125 yüksekliği sizi korkutmasın ama tabii ki kistin takibi de çok önemli.Önümüzdeki günlerde gerek ultrason gerekse diğer tahlillerle kontrollleriniz devam etmelidir.CA 125 yüksekliğine dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/ca-125-testi-nedirca-125-yuksekligi-ve-ca-125-hangi-durumlarda-yapilmalidir