Benim sol yumurtalığımda 4.5 cm lik bir kist var sonucum da CA 125 yüksek çıktı.

Merhaba benim sol yumurtalığımda 4.5 cm lik bir kist var doktor kötü gözükmediğini ama emin olmak için hormon testi yaptırmam gerektiğini söyledi. sonucumda CA 125 yüksek çıktı 121.6 doktor kontrol altında olmam gerektiğini önmüzdeki ay adet döneminin 2. ya da 3. günü tekrar gelmem gerektiğini söyledi. çok tedirgin oldum korkuyorum bu kadar yüksek çıkması kanser ihtimalini arttırır mı acaba ?

Tahlil.com Cevabı : Overin normal kistlerinde de CA 125 yüksek çıkabilir.Hemen panik olmayın.Zaten doktorunuz kontrole çağırmış.kontrole kadar bekleyin