12 yaşımdaki 1 ay içinde kızım önce zatürre sonra su çiçeği geçirdi?

Değerli hocam,12 yaşımdaki 1 ay içinde kızım önce zatürre sonra su çiçeği geçirdi.Bu arada kıl dönmesi teşhisi de konuldu.Çeşitli antiyotikler (Duocid iğne ,Augmentin tablet,Bactrim tablet vs.) kullandı.1) ALT değeri dün 135 bugün 141,AST değeri dün 66 bugün 67 olmuş.normal değerlerin çok üzerinde ama problem yok deniyor.Acaba sonuçlar gerçekten normal mi ?2)Hemogram da da şu değerler sınır dışındadır :MSHC 31.8 normal sınır değerleri ( 32-36 ) ,MPV 11.1 normal sınır değerleri (7.4-10.4) LT#3.5 normal sınır değerleri (1,3-2.9) dışında çıktı. Acaba bunlarda da sorun var mıdır ? Hocam cevabınız için çok teşekkür eder saygılar sunarım. Göksel

Tahlil.com Cevabı : KARACİĞER ENZİMLERİ HEM KULLANILAN ANTİBİYOTİKLERE HEMDE GEÇİRDİĞİ SU ÇİÇEĞİNE BAĞLI YÜKSELMİŞ OLABİLİR. HEMOGRAM DEĞERLERİ İÇİN TELAŞA GEREK YOK. ALT VE AST İÇİN BELKİ USG GEREKEBİLR TAKİBİNDE FAYDA VAR